КІНОЛЕКТОРІЙ "ЗАХИСТ ПРАВ ЛЮДИНИ: СВІТОВИЙ І ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД"

Так уже повелося, що кожного року середина грудня в цілому світі, без перебільшення сказати, насичена політико-правовими подіями. Мабуть, на те він і фінал року, щоб можна було звітувати про досягнуте, нагадувати про найважливіше. Але день 10 грудня є датою непересічною – для всього людства.

Саме цього дня далекого 1948 року Генеральна Асамблея молодої тоді ще Організації Об’єднаних Націй по суті поставила крапку у Другій світовій війні: прийняла Декларацію прав людини. Після неймовірних жахіть, концтаборів, Голокосту, 50 мільйонів жертв людство зафіксувало базові права людини: на життя, на свободу, на рівність. 30 статей Декларації згодом лягли в основу Міжнародного пакту ООН про громадянські і політичні права. Беручи до уваги, що зневажання і нехтування правами людини призвели до варварських актів, які обурюють совість людства, створення такого світу, в якому люди будуть мати свободу слова і переконань і будуть вільні від страху і нужди, було проголошено як високе прагнення людей.

12 грудня у рамках Всеукраїнського тижня права в Ніжинському агротехнічному інституті відбувся громадський перегляд низки відеоматеріалів гуманітарно-правового характеру за загальною темою «Захист прав людини: світовий і європейський досвід». В актовому залі були присутні як члени трудового колективу, так представники студентства.

Ініціатори заходу запропонували учасникам три тематичні частини кінолекторію: «Історична трансформація прав людини», «Права людини починаються з прав дитини» і «Реалізація прав людини на європейських теренах».

Глядачі з інтересом сприймали надану правову інформацію.

Грабовецький О.І.,
cтарший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net