Удосконалення освітньої програми «Агрономія»

14 квітня робоча проєктна група освітньої програми «Агрономія» провела круглий стіл зі стейкхолдерами.

Метою круглого столу було обговорення проєкту оновленої освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) спеціальності 201«Агрономія» вступу 2021 року.

Враховуючи результати моніторингу якості освітньої програми, зокрема запити студентів, роботодавців та досвід інших ЗВО гарант освітньої програми Андрій Семеніхін озвучив, що серед ключових змін в освітній програмі, які виносяться на розгляд:
  • заміна курсу «радіобіологія» на «агроекологію», оскільки фахівцям агрономам потрібно значну увагу приділяти дослідженню агрокліматичних факторів, що впивають на врожайність культур. Курс допоможе підготовці фахівців для забезпечення екологічної безпеки, складовою якої є збереження якісних характеристик ґрунтів, що визначають родючість ґрунтів як умову реалізації продовольчої безпеки держави.
  • Заміна курсу «Агрофармакологія» на «Тваринництво і бджільництво», оскільки опрацювавши запити стейкхолдерів (в першу чергу агрофірм і фермерських господарств) дійшли висновку, що майбутнім агрономам необхідні базові знання у сфері тваринництва, щоб враховувати їх при закладанні кормової бази.

Основні ж зміни стосуються пропонованих варіантів формування індивідуальної освітньої траєкторії. Оновлені і впорядковані переліки вибіркових компонентів за фахом: додано курси «Основи товарознавства продукції рослинництва» (для оволодінню майбутніми фахівцями основних напрямів реалізації високоякісної продукції у відповідні терміни, управління якістю продукції у рамках національних систем), «Основи тепличного господарства» (зважаючи на зростання попиту на продукцію з теплиць ) та «Агрохімсервіс» (для формування навиків моніторингу та застосування засобів хімізації у технологічних процесах отримання продукції рослинництва). Зменшено кількість предметів у блоці до 11, тис самим збільшивши кількість годин на тиждень для обраних дисциплін.

Зважаючи на проведення значної частини занять в дистанційному форматі у зв’язку з карантинними обмеженнями формою підсумкового контролю вирішено залишити кваліфікаційний іспит.

Андрій Семеніхін,
гарант освітньо-професійної програми «Агрономія»

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net