16 червня на засіданні кафедри агроінженерії відбулося обговорення проекту освітньо-професійної програми "Агроінженерія" підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 208 «Агроінженерія». В обговоренні взяли участь:
проєктна група з оновлення та супроводу освітньої програми: Сергій Фришев, д.т.н., професор; Володимир Василюк, к.т.н., доцент, в.о. декана факультету інженерії та енергетики; Микола Ікальчик, к.т.н., доцент, завідувач кафедри; Анатолій Мороз, к.т.н., доцент.
Гарант освітньої програми Сергій Фришев ознайомив присутніх з типовими задачами діяльності та уміння щодо вирішення цих завдань, здатності вирішувати проблеми і задачі соціальної діяльності, та уміння, що є відображенням наявності цих здатностей. Звернув увагу присутніх на обов’язкове дотримання кількості годин згідно з дисциплінами нормативного циклу, та чіткість формувань назв змістовних модулів в ОПП підготовки бакалавра 208 "Агроінженерія".
Микола Ікальчик, завідувач кафедри, ознайомив присутніх зі змінами, що були внесені до освітньої програми, зокрема в структурно-логічній схемі ОПП "Агроінженерія", враховуючи зміни в законодавстві, побажання виробничників а також думку студентів.
Довів до відома присутніх, що компонент освітньо-професійної програми та їх логічна послідовність складається з обов’язкових компонентів ОПП, та вибіркових компонентів за спеціальністю, а саме дисципліни за вибором інституту, та вибіркові дисципліни за уподобанням студентів. Вибіркові дисципліни студенти обирають голосуванням на сайті інституту, обираючи з наданого переліку ті які їм до вподоби.
Присутні роботодавці:
Сергій Голодний - директор фермерського господарства "Верітас-Агро" Ніжинського району, та
Василь Булах - директор підприємства ПСП «Авангард», Бахмацького р-ну, Чернігівської обл.,
наголосили, що фахівці спеціальності "Агроінженерія", є затребувані на ринку праці. Відмітили, що перелік компонентів ОПП, забезпечить підготовку високоякісного спеціаліста. Особливо їм імпонували компоненти: - здатність правильно та ефективно застосовувати експлуатаційні матеріали різного походження у джерелах та передавачах механічної енергії; - здатність здійснювати прогноз щодо ефективності використання технічних засобів; - розуміння закономірностей роботи деталей машин, володіння методами компоновки деталей у механічні вузли; - здатність використовувати знання і практичні навички для здійснення ремонтних операцій у разі відмови техніки. Відмітили, що 18 кредитів на практичну підготовку дозволять повноцінно апробувати отримані знання на практиці. Освоєння програми вимагає обов’язковою умовою проходження навчальної та виробничої практики на сільськогосподарських об’єктах, машинобудівних підприємствах, аграрних компаніях.
Проєктною групою відмічено, що освітньо-професійна програма підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 208 «Агроінженерія» розроблена відповідно до Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VІІІ, Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. «Про затвердження Національної рамки кваліфікацій» від 30.12.2015 р. № 1187, «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти» від 30.12.2015 р., Стандарту вищої освіти України затвердженого наказом міністерства освіти і науки України № 1340 від 05.12.2018 р., «Розроблення освітніх програм. Методичні рекомендації» (2014 р.).
В обговоренні прийняли участь стейкхолдери:
Василь Хмельовський – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві Національного університету біоресурсів та природокористування України.
Віктор Теслюк, д.с.г.н., професор Національного університету біоресурсів та природокористування України.
Віктор Шейченко – доктор технічних наук, професор кафедри технологій та засобів механізації аграрного виробництва Полтавського державного аграрного університету.
Ілхом Махмудов, кандидат технічних наук, ВП НУБіП України "Ніжинський агротехнічний інститут".
Надія Шейко, кандидат історичних наук, ВП НУБіП України "Ніжинський агротехнічний інститут".
Та інші викладачі.
Протягом обговорення учасники заходу проаналізували основні складові освітньої програми: мету, характеристику професійної програми, придатність випускників до працевлаштування та подальшого навчання ресурсне забезпечення реалізації програми.
Студенти відзначили, що задоволені з приводу надання їм можливості самостійно обирати вибіркові дисципліни.
За результатами обговорення було прийнято рішення подати проєкт освітньої програми "Агроінженерія" за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти на розгляд та затвердження Вченою радою ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут».
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net